Kontakt

Föreningen Svenska Tecknare
Hantverkargatan 45 K
112 21 Stockholm

Telefon: 08-556 029 10

Våra telefontider
Mån, tis, tors, fre kl 9.00–12.00
Ons kl 13.00–16.00

Juridisk rådgivning 
Telefontid: Mån kl 9.00–11.00 och ons kl 13.00–15.00
(knappval 1)
juristen@og.svenskatecknare.se

Arvodesrådgivning
Telefontid: Tis, ons och tors kl 09.00-12.00
(knappval 2)
arvodesradgivning@og.svenskatecknare.se

Är du osäker på vem du ska ställa din fråga till? Mejla: info@og.svenskatecknare.se

Kansli

Sandra Nolgren
verksamhetsledare
sandra@og.svenskatecknare.se
070-737 90 11

Foto: Jens Sethzman

Josefine Engström
Ordförande
josefine@og.svenskatecknare.se
070-950 97 19

Foto: Anneli Nygårds

Lina Lindkvist
ekonomiadministratör &
projektledare
lina@og.svenskatecknare.se

Foto: Jenny Gustafsson

Mimmi Melander
administratör &
projektkoordinator
mimmi@og.svenskatecknare.se

Foto: Jenny Gustafsson

Föräldraledig

Jenny Gustafsson
kommunikatör
jenny@og.svenskatecknare.se

Foto: Jenny Gustafsson

Hanna Weiderud
kommunikatör – press & opinion
hanna@og.svenskatecknare.se
070-298 2853

Foto: Jenny Gustafsson

Amanda Ghanbari Lundberg
Förbundsjurist
amanda@og.svenskatecknare.se

Foto: Jenny Gustafsson

Lisa Engström
arvodesrådgivning
arvodesradgivning
@og.svenskatecknare.se

Foto: Märta Thisner

Snezhana Lebedeva
administratör &
projektkoordinator (vik)
snezhana@og.svenskatecknare.se

 

Maina Arvas
chefredaktör för Tecknaren
maina@og.svenskatecknare.se

Foto: Jenny Gustafsson

Samira Bouabana
Kursansvarig
samira@og.svenskatecknare.se

Foto: Jenny Gustafsson